Fantex | Realizacje
Wystawa "Fantex. P-tacy jesteśmy!" Internet płynie rzeką... Internet. Działa na działce! ToKlapa.PL- ekologiczna akcja Fantexu Realizacje
Realizacje

 Wrzesień 2012

Dostarczyliśmy do firmy Porta KMI Poland S.A. wysoko wydajne łącze internetowe.
Dostarczyliśmy do firmy Pol-Foods Sp. z o.o. producenta półproduktów do produkcji snaków, chipsów i galanterii śniadaniowej wysoko wydaje łącze internetowe.
W fabryce firmy Pol-Foods Sp. z o.o. uruchomiliśmy sieć teleinformatyczną oraz dostarczyliśmy zawansowaną centralę telefoniczną wraz z całym osprzętem aktywnym sieci.

Sierpień 2012

Przebudowaliśmy oraz unowocześniliśmy nasz węzeł dostępowy na osiedlu Północ II. Istnieje możliwość podłączenia nowych klientów, a dotychczasowi zyskali dostęp do nowych pakietów internetowych.
Uruchomiliśmy nowy serwer VPS. Spowodowało to radykalną poprawę szybkości i wydajności naszej poczty internetowej, a dzięki wdrożeniu aplikacji DirectAdmin za niewielką miesięczną opłatą nasi klienci biznesowi mogą bardziej efektywnie i spersonalizowanie korzystać ze swych zasobów (poczty, FTP, www)


Lipiec 2012

Dostarczyliśmy PDA i drukarki mobilne dla producenta napojów energetycznych Black Shadows. Zestaw „Mobilny sprzedawca” przeznaczony jest dla pracowników działających w terenie i drukujących dokumenty sprzedaży (FV, WZ, Zamówienia) bezpośrednio u klienta końcowego, (realizujących tzw. vanselling). W skład zestawu wchodzą:
1. Urządzenie przenośne
2. Drukarka termiczna z poręczną walizką
3. Oprogramowanie
Tworząc zestaw mobilnego sprzedawcy opieraliśmy się na sprawdzonych, markowych rozwiązaniach dostępnych na rynku, a przystępna cena kompletnego rozwiązania dla klienta końcowego umożliwia większości firm wyposażenie pracowników w profesjonalne narzędzia pracy. Zapraszamy
W związku z rozbudowa naszej infrastruktury w miejscowości Orzysz (budowa masztu) zapraszamy do korzystania z naszej oferty mieszkańców Orzysza i okolic. Zapraszamy na zakładkę Internet – Oferta na promocyjne pakiety internetowe.


Czerwiec 2012


Zostaliśmy oficjalnym Partnerem firmy HP.
Partnerzy HP PartnerONE to 5% najlepszych sprzedawców firmy HP wybranych spośród firm w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Certyfikowani i preferowani przez firmę HP partnerzy PartnerONE oferują dogłębną wiedzę i doświadczenie, co gwarantuje naszym klientom najwyższą jakość obsługi w branży. Można mieć pewność, że dzięki umiejętnościom i posiadanej wiedzy proponemy najlepsze rozwiązania informatyczne.
Zapraszamy do zakupów produktów maki Hawlet-Packard w naszej firmie.


Maj 2012

W związku z premierą gry DIABLO III zapraszamy do zakupów tego tytułu w naszej firmie lub przez sklep z którym współpracujemy : Gram.pl
Dostarczyliśmy do Urzędu Gminy w Prostkach: drukarki, komputery z oprogramowaniem oraz laptopy - nasza oferta była najkorzystniejsza cenowo.
W wyniku wygranego zapytanie ofertowego dostarczyliśmy do Gminy Ełk: wysoko wydajnego notebooka – nasza oferta była najkorzystniejsza cenowo.

Dzięki wiedzy i technologii oraz zaangażowaniu w dostarczanie usług internetowych w miejscach gdzie jest problem z dostępem do szerokopasmowego internetu udało nam się zrealizować przyłącza szerokopasmowe dla firmy P.G.O. Eko-Mazury Sp. z.o.o. , uruchomiliśmy łącza w Siedliskach, Olecku, Białej Pilskiej i Kośmidrach (pod Gołdapią).

Przeprowadziliśmy wdrożenie systemu sprzedaży mobilnej łącznie z wyposażeniem pracowników mobilnych w PDA i drukarki mobilne dla producenta napojów energetycznych Black Shadows.


Kwiecień 2012

W miejscowości Tama uruchomiliśmy nowy punkt dostępowy - zapraszamy mieszkańców tej miejscowości oraz okolic do korzystanie z naszych usług w zakresie dostępu do Internetu.

Byliśmy głównym dostawcą systemu monitoringu IP dla firmy Amper w Ełku.

Marzec 2012

W wyniku wygranego zapytania ofertowego dostarczyliśmy do Urzędu Skarbowego w Ełku: skanery i niszczarki – nasza oferta była najtańsza

Luty 2012

Dostarczyliśmy wielostanowiskowe oprogramowanie antywirusowe do firmy MOTOZBYT Sp. z o.o. w Ełku
W wyniku wygranego zapytania ofertowego dostarczyliśmy kilka notebooków i zestawów PC do Sądu Rejonowego w Ełku, nasza oferta była najniższa cenowo i najbardziej optymalna pod względem technicznym.

Styczeń 2012

- Zakończyliśmy prace związane z przejęciem sieci internetowej w Gminie Radziłów i Wąsosz, nasza firma świadczy od 01.01.2012 usługi dostępu do internetu w miejscowościach należących do tych gmin, zapraszamy do korzystania z naszych usług.
- Od dnia 01.01.2012 korzystamy z nowego operatora który zapewnia nam dostęp do sieci internetowej, ponad 85 % ruchu w naszej sieci jest obsługiwana przez łącza NETII.

 
Grudzień 2011

- W ramach projektu „internet dla szkół” - szkoły z gmin Prostki i Wydminy, otrzymały zaawansowany system hardwarowego firewalla wraz z zaimplementowaną ochroną antywirusową,
- Dostarczyliśmy zestawy komputerowe do Sądu Rejonowego w Ełku
- Dostarczyliśmy zestawy komputerowe do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku – nasza oferta była najkorzystniejsza

Listopad 2011

- Dostarczyliśmy wysokowydajne łącze internetowe do firmy AGASTYL w Ełku
- Zrealizowaliśmy dostawę nowoczesnych notebooków oraz PC-tów wyposażonych w dyski SSD do firmy Liteximp Sp. z o.o. w Prostkach
- W ramach programu „internet dla szkół” – szkoły w gminie Prostki i Wydminy zostały podłączone do szerokopasmowego internetu

Październik 2011

- Wykonaliśmy rozbudowę sytemu monitoringu w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Ełku
- W wyniku wygranego zapytania o cenę, dostarczyliśmy sprzęt komputerowy (notebooki i Zestawy AIO) do Nadleśnictwa Ełk, oddział w Mrozach Wielkich

Wrzesień 2011

- Dostarczyliśmy wysoko wydaje łącze internetowe do nowo otwartego oddziału firmy kurierskiej GLS
- Zmodernizowaliśmy infrastrukturę na jednym z kluczowych węzłów na osiedlu Kilińskiego w Ełku, dzięki tej inwestycji możemy dostarczyć naszym klientom nowe, o wyższej jakości i przepustowości, pakiety internetowe za niższą cenę

Lipiec – Sierpień 2011

- Dostarczyliśmy wysoko wydaje łącze internetowe do nowo otwartego, autoryzowanego salonu samochodowego marki MAZDA
- Dostarczyliśmy łącze internetowe o wysokich parametrach do żwirowni w Rożyńsku Wielkim – nasza oferta okazała się najkorzystniejsza
- Wykonaliśmy HOT SPOT-y w ośrodku A26 (Bartosze)
- Zmodernizowaliśmy infrastrukturę w miejscowości Prostki, dzięki czemu możemy dostarczyć naszym klientom nowe, o wyższej jakości i przepustowości, pakiety internetowe za niższą cenę
- W wyniku odbytych szkoleń nasza firma uzyskała tytuł INTEL Technology Provider (jest to kolejne potwierdzenie wysokiej wiedzy i fachowość naszych pracowników)

Czerwiec 2011

Dostarczyliśmy do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o w Ełku serwer marki DELL z oprogramowaniem MS Serwer 2008 oraz wysoce wydajnym zasilaczem awaryjnym marki APC. Dostawa była zrealizowana w ramach zapytania cenowego. Nasza oferta była najkorzystniejsza jak również dostarczy przez nas sprzęt miał najlepsze warunki gwarancji.

Maj 2011

W dniu 17 maja ma premierę długo oczekiwana gra: Wiedźmin 2 – Zabójca Królów - to największa produkcja pod względem budżetu i zaawansowania technicznego w historii polskiego przemysłu gier wideo. Warto podkreślić iż jest to tytuł w całości wyprodukowany w Polsce, a tytułowa postać Gerald jest bohaterem serii książek fantasy Andrzeja Sabkowskiego. Wiedźmin 2 został wydany około 3,5 roku po premierze pierwszej części, entuzjastycznie przyjętej przez graczy i fanów fantasy. Ma być od poprzednika ciekawszy fabularnie, bardziej zaawansowany technologicznie i dopracowany wizualnie. Producent zapowiada, że siłą Wiedźmina 2 mają być m.in. nowy silnik gry, przebudowany system walki i zmiany w mechanizmie rozwoju postaci. Nasza firma współpracuje z portalem www.gram.pl na którym można zamówić grę i odebrać w naszym sklepie przed 17 maja 2011 (dniem premiery), zapraszamy do składania zamówień.

Kwiecień 2011

Powstały dwa nowe maszty w miejscowościach:
Kałęczyny oraz Bartosze, dzięki ich postawieniu zasięg naszych usług oraz ich przepustowość w tych miejscowościach oraz okolicach znacznie się zwiększył.
Zapraszamy do korzystania z naszych usług .

Marzec 2011

Uruchomili nowy serwer poczty, jest on oparty na nowym oprogramowaniu które posiada bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs oraz jest bardziej przejrzysty i intuicyjny. Zapraszamy do korzystania z nowej usługi dostęp do serwera pod adresem:
http:// poczta. fantex.pl

Luty 2011

W miesiącu lutym zrealizowaliśmy dostawę 11 notebooków marki DELL wraz z oprogramowaniem MS Office do Sądu Rejonowego w Ełku. Dostawa była dokonana w ramach zapytania cenowego, nasza oferta była najkorzystniejsza jak również dostarczony przez nas sprzęt miał najlepsze warunki gwarancji.

Styczeń 2011

W miesiącu styczeń 2011 postawiliśmy maszt w miejscowości Sajzy. Dzięki niemu poszerzy się znacznie zasięg dostępu do naszych usług internetowych w tej miejscowości oraz okolicach. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.
W tym też miesiącu uruchomiliśmy dostęp do naszych usług w nowo oddanym budynku mieszkalnym w Ełku przy ul. Tuwima 22 i 24, w każdym z mieszkań jest dostęp do sieci internetowej, dla mieszkańców tego bloku przygotowaliśmy specjalną ofertę. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Grudzień 2010

Świąteczna Akcja Społeczna "Uwolnić Renifery"

W związku z nadchodzącymi Świętami firma Fan-Tex pragnie zwrócić uwagę na ekologię. Akcja społeczna o nazwie "Uwolnić Renifery" to metafora przypominająca o szacunku dla środowiska naturalnego. Współczesne działania ludzi muszą chronić środowisko naturalne w każdym wymiarze. Zadaniem firm i osób prywatnych powinna być opieka nad zwierzętami i dziedzictwem fauny i flory. Artykuł 5. ustawy o ochronie zwierząt (Dz.U. Nr 111 poz. 724 z 1997 r.) mówi "Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania" Ustawa określa, że przez "humanitarne traktowanie zwierząt - rozumie się traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę".
Niech ten świąteczny renifer będzie dobrą okazją do uwrażliwienia Ełczan na sprawy środowiska naturalnego. Event "Uwolnić renifery" jest kolejną aktywnością w ramach akcji Fantex.ekologia. Priorytetem firmy Fan-Tex jest specjalizacja w wykorzystywaniu rozwiązań IT charakteryzujących się poszanowaniem i ochroną środowiska naturalnego. Proekologiczna oferta sprzętu komputerowego dobieranego przy zastosowaniu rygorystycznych norm gwarantuje zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu.
Fan-Tex specjalizuje się w oferowaniu podmiotom gospodarczym specjalnych programów zwracających uwagę na ekologię jako wiodący model działania firmy i korzystną inwestycję biznesową. Podczas konstruowana oferty ekologicznych rozwiązań IT efektywności i korzyści biznesowe połączone są z dbałością o wpływ na środowisko naturalne.

                                                                                                                             zarząd firmy Fan-Tex


Listopad 2010

Od 1.11.2010 wprowadziliśmy do oferty nowe pakiety internetowe, dostarczamy łącza o przepustowości do 5 Mb/s. Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty.
Kolejny raz wygraliśmy przetarg na dostawę stacji roboczych marki DELL do Nadleśnictwa Ełk. Nasza oferta była najlepsza cenowo ....Październik 2010

Dostarczyliśmy wysokowydajnie łącze internetowe do jednej z największych w regionie hurtowni elektrycznych, nasza oferta okazała się tańsza, a dostarczone łącze miało większą przepustowość niż oferta TP S.A.
Od tego miesiąca możliwy jest dostęp do internetu w miejscowości: Mostołty, Lepaki, Mąki. Zapraszamy do skorzystanie z naszej oferty ....


Sierpień - Wrzesień 2010

W tych miesiącach realizowaliśmy szkolenia dla osób uczestniczących w projekcie gminnym pod tytułem: "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - mieszkańców Gminy Ełk". W szkoleniach uczestniczyło około 130 osób, wszyscy uczestnicy mieli zapewniony dojazd, wyżywienie, materiały szkoleniowe. Uroczyste zakończenie odbyło się w dniu 04 września 2010 r. z udziałem Wójta Antoniego Polkowskiego. Uczestnicy, z rąk Wójta otrzymali Certyfikaty potwierdzające uczestnictwo oraz tablice pamiątkowe. We wrześniu dostarczyliśmy ostatni 128 komputer do osób objętych projektem. Druk gazety informacyjnej.Kwiecień - Lipiec 2010

W kwietniu priorytetem naszej firmy była dalsza realizacja projektu: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - exclusion - mieszkańców Gminy Ełk”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zostało dostarczone kolejne 20 komputerów oraz zrealizowana odpowiadająca ilość wysokowydajnych łączy internetowych. Statystykę tą utrzymaliśmy również w kolejnych miesiącach, rozszerzając przy tym zasięg naszej sieci i zwiększając jakość sygnału łączy abonenckich w już istniejących lokalizacjach.
W Maju i Czerwcu przeprowadziliśmy szkolenia z zakresu korzystania z dostarczonych komputerów oraz z Internetu jako narzędzia nauki oraz poszukiwania pracy. Profesjonalna kadra oraz doskonale przygotowane szkolenia zapewniły sukces przedsięwzięcia, potwierdzony entuzjastycznymi opiniami uczestników.

Od Lipca do asortymentu naszego sklepu trafiły znowu, dzięki współpracy z firmą TECHLAND, gry i programy komputerowe, wliczając w to translatory językowe oraz zestawy do Karaoke z mikrofonem.
Możemy pochwalić się również pierwszą sprzedaną w Ełku kopią oczekiwanej od 12lat kontynuacji super hitu - grą STARCRAFT II. Poszerzyliśmy również naszą ofertę o profesjonalne słuchawki Philips i Panasonic oraz gamę produktów audio CANYON http://www.canyon-tech.com/ w postaci głośników, słuchawek typu DJ oraz słuchawek konferencyjnych.

Zrealizowaliśmy także zamówienie publiczne na sprzęt biurowy oraz komputerowy dla Urzędu Gminy Prostki. Był to kolejny raz gdy nasza oferta okazała się bezkonkurencyjna i mieliśmy okazję potwierdzić naszą pozycję lidera wśród biorących udział w postępowaniu przetargowym.

Mamy przyjemność ogłosić, że już wkrótce umożliwimy naszym nowym klientom z Mazurskich Tarasów skorzystanie z wyjątkowej kompletnej oferty multimediów dla domu – pakietu telewizji, Internetu oraz telefonii VOIP. Gwarantujemy bezkonkurencyjną jakość usług, największy pakiet programów w jakości HD oraz najobszerniejszy wachlarz propozycji popularno-naukowych, dziecięcych oraz filmowych.


Styczeń - Marzec 2010

W miesiącu styczniu 2010 r. na zlecenie jednego z największych ogólnopolskich dostawców Internetu firmy EXATEL S.A. uruchomiliśmy wysoce niezawodną i zaawansowaną technicznie usługę transmisji danych kanałem cyfrowym. Jest to usługa, której parametry gwarantowane przez operatora usatysfakcjonowały zarówno zamawiającego jak i instytucję finansową, dla której została ona stworzona.

W styczniu złożyliśmy ofertę do prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadań w ramach projektu: „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - elnclusion - mieszkańców Gminy Ełk”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Przetarg dotyczył między innymi dostawy: 128 zestawów komputerów oraz dostarczenie usługi dostępu do Internetu (łącze symetryczne) o przepustowości 2 Mbit/s do 128 osób zamieszkałych na terenie Gminy Ełk, szkoleń z zakresu obsługi komputerów i internetu, umowy serwisowej, badań ankietowych i inne. Sprzęt i łącze internetowe ma być przeznaczony dla 128 rodzin z Gminy Ełk, które ze względu na sytuację materialną lub zdrowotną zostały zakwalifikowane do projektu.

W miesiącu lutym, wykonaliśmy i uruchomiliśmy wydaje łącze internetowe dla Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich w ich placówce w miejscowości Malinówka. Trudne warunki techniczne wymagały stworzenia odpowiedniej infrastruktury. Obecnie wszystkich zainteresowanych łączem internetowym, zamieszkałych w miejscowości MALINÓWKA – zapraszamy do firmy.

W miesiącach lutym - marzec rozpoczęliśmy realizację zamówienia przetargowego Gminy Ełk, dotyczącego projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - elnclusion - mieszkańców Gminy Ełk”. Po podpisaniu Umowy rozpoczęliśmy realizacje zamówienia. Pierwsze komputery wraz z dostępem do Internetu zostały dostarczone zgodnie z harmonogramem. Miało też miejsce uroczyste przekazanie pierwszych komputerów przez władze Gminy i przedstawicieli naszej Firmy.

W miesiącu marcu podpisaliśmy kolejna umowę na dostęp do internetu do Noclegowni MONAR w Ełku. Jest to instytucja, z którą współpracujemy od 2005 roku i obie strony są bardzo zadowolone ze współpracy.


W okresie październik - listopad 2009


Byliśmy głównym wykonawcą sieci informatycznej w kat. 6, w nowo budowanym obiekcie handlowo - produkcyjnym firmy: PPUH MARTEX. Dodatkowo dostarczyliśmy pełne wyposażenie aktywne sieci (stelaż, krosownice, switche itd.) oraz centralny UPS o mocy 5kVA.
Dostawa została zrealizowane terminowo.


W okresie wrzesień - grudzień 2009


Byliśmy głównym wykonawcą i dostawcą w ramach projektu mającego za zadanie:
„Stworzenie infrastruktury umożliwiającej dostęp do szerokopasmowego Internetu dla szkół wiejskich na terenie Gminy Kalinowo”
W ramach powyższego projektu stworzyliśmy na budynkach szkolnych infrastrukturę dostępową w miejscowościach: Pisanica, Borzymy, Sypitki i Kalinowo. W ramach projektu każda ze szkół została wyposażona w urządzenia Panda GateDefender – zapewniającego ochronę antywirusową, antyspamową, firewall oraz dodatkowo realizującego filtrację treści np. erotycznych, przemoc itp., dodatkowo w każdej ze szkół zostały uruchomione punkty dostępu do Internetu (hot-spot) zapewniające dostęp bezprzewodowy na terenie wyżej wymienionych placówek.
Terminowe zakończenie prac oraz zgodność dostarczonego sprzętu i wykonanych prac zgodnie ze specyfikacją potwierdzone zostało referencjami z dnia 20.01.2010 r., wystawionymi przez Urząd Gminy w Kalinowie.


Wrzesień 2009

Pracownicy naszej firmy uczestniczyli w szkoleniu techniczno-handlowym organizowanym przez firmę Konika Minolta, dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę na tema t produktów tej firmy, co z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze przekazywanie informacji o możliwościach i charakterystycznych cechach produktów tej firmy naszym klientom.

Zmodernizowaliśmy kolejne węzły w naszej sieci: Dybówko, Góra - w wyniku tych modernizacji poprawiła się wydajność i stabilność świadczonej przez nas usługi dostępu do Internetu.


Dostarczyliśmy do jednej z wiodących w Ełku firm zajmujących się pozycjonowaniem stron WWW, system macierzy dyskowej firmy THECUS wyposażony w 8 dysków 1 TB, system jest dedykowany do rozwiązań biznesowych .


Sierpień 2009

Zrealizowaliśmy dużą dostawę zasilaczy UPS, monitorów i elementów do rozbudowy serwera do Sądu Rejonowego w Ełku

Zrealizowaliśmy dostawę Notebooków marki DELL do Sądu Rejonowego w Ełku, nasza oferta cenowa i warunki serwisowe okazały się najkorzystniejsze.

Zmodernizowaliśmy lin między Grajewem a Wojewodzinie z wykorzystaniem urządzeń w technologii 5 GHz – modernizacja ta pozwoliła zaproponować klienta jeszcze bardziej wydajny i niezawodny dostęp do Internetu,

W tym miesiącu uruchomiliśmy wydajny punkt dostępowy w miejscowości Grabówek osoby zainteresowane wydajnym i szybkim dostępem do internetu z tego rejony i okolic zapraszamy do korzystania z naszych usług, proszę dzwonić na tel. 087 621-08-04. Gwarantujemy łącza wysokiej jakości.


Lipiec 2009

Zakończyliśmy dostawę sprzętu do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku, dostawa została dokonana terminowo i zgodnie z warunkami umowy.

W związku z uruchomieniem projektu dostarczania Internetu dla szkół, nasza firma rozpocznie tworzenie infrastruktury umożliwiającej dostęp do Internetu w Gminie Kalinowo.


W tym miesiącu uruchomiliśmy nowy punkt dostępowy w miejscowości Sajzy, osoby zainteresowane wydajnym i szybkim dostępem do internetu z tego rejony i okolic zapraszamy do korzystania z naszych usług, proszę dzwonić na tel. 087 621-08-04.

Gwarantujemy łącza wysokiej jakości.

Czerwiec 2009

Nasza firma wygrała przetarg na dostarczenie sprzętu komputerowego i sieciowego do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku, realizacje dostaw rozpoczniemy od lipca 2009, oferta cenowa złożona przez naszą firmę była najniższa.

Nasza firma wygrała przetarg na dostarczenie łącza internetowego do Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Ełku, oferta cenowa złożona przez naszą firmę była najniższa.

W tym miesiącu uruchomiliśmy wydajne łącze internetowe w pensjonacie Siedlisko Morena w miejscowości Jeziorowskie (w pobliżu miejscowości Stare Juchy), osoby zainteresowane wydajnym i szybkim dostępem do internetu z tego rejony i okolic zapraszamy do korzystania z naszych usług, proszę dzwonić na tel. 087 621-08-04. Gwarantujemy łącza wysokiej jakości.


Maj 2009

W miesiącu maju prowadziliśmy dalsze prace modernizacyjne sieci komputerowej, które miały na celu poprawienie stabilności, wydajności i niezawodności sieci komputerowej. W związku z ciągłym rozwojem i zwieszającą się liczbą klientów, poszerzyliśmy nasze łącze internetowe.

Kwiecień 2009

Nasza Firma dotarła z infrastrukturą sieciową do miejscowości Górkło i Osiki. Oznacza to dostępność oferty dla mieszkańców Górkła i Osik. Zainteresowanych zapraszamy, proszę dzwonić na tel. 087 621-08-04. Gwarantujemy łącza wysokiej jakości.
Nasza Firma dotarła z infrastrukturą sieciową do miejscowości Kamieńskie i Ostrów. Oznacza to dostępność oferty dla mieszkańców Kamieńskich i Ostrowa. Zainteresowanych zapraszamy, proszę dzwonić na tel. 087 621-08-04. Gwarantujemy łącza wysokiej jakości.

Marzec 2009

Zrealizowaliśmy duże zamówienie na system bezpieczeństwa antywirusowego i sieciowego dla przedsiębiorstwa PPHU MOTOZBYT Sp. z o.o. – złożyliśmy najlepszą ofertę cenową ! Dla tej firmy również dostarczyliśmy profesjonalne, wysokowydajne, symetryczne łącze internetowe w pakiecie VIP Access.

Staliśmy się generalnym dostawcą materiałów eksploatacyjnych (tusze, tonery, taśmy) na rok 2009 dla Urzędu Gminy w Ełku – nasza oferta była najkorzystniejsza cenowo !


W tym miesiącu zostały zawarte umowy ze szkołami Gminy Kalinowo na dostarczenie szerokopasmowego Internetu do wszystkich stacji roboczych (komputerów) na terenie szkoły. Po zrealizowaniu tego projektu nasza infrastruktura sieciowa dotrze do większości mieszkańców tej gminy (będzie można korzystać z naszych usług).


W jednym z malowniczych ośrodków wypoczynkowych MASURIA w okolicach Ełku zrealizowaliśmy kompleksowy system monitoringu video, HotSpot (bezprzewodowy dostęp do Internetu) oraz alarmowy system ochrony mienia.


Luty 2009

Firma nasza dotarła z infrastrukturą sieciową do miejscowości Skomack. Oznacza to dostępność oferty dla mieszkańców Skomacka. Zainteresowanych zapraszamy, proszę dzwonić na tel. 087 621-08-04. Gwarantujemy łącza wysokiej jakości.
W tym miesiącu również wykonaliśmy HotSpot na terenie Urzędu Gminy Ełk !!! Bardzo wydajne łącze jest dostępne bez żadnych ograniczeń w okolicach parku przy Urzędzie Gminy Ełk.

Styczeń 2009

Wdrożyliśmy u jednego z naszych kluczowych klientów, przedsiębiorstwa "Administrator", który jest największym zarządcą nieruchomościami na terenie miasta Ełk, nowy system CRM (Customer Relationship Management) oparty o platformę Small Biznes Server Microsoft 2008 PL (software i hardware).

Grudzień 2008

Podpisaliśmy umowę z światowym liderem w branży IT firmą DELL – jesteśmy jedynym w regionie jej partnerem PARTNER DIRECT – zapraszamy do zakupów produktów firmy DELL. Warto podkreślić że produkty te cechuje bardzo wysoka jakość. Firma Dell oferuje duży wybór komputerów stacjonarnych i notebooków spełniających wymagania wszystkich użytkowników: od przeglądającego Internet i korzystającego z poczty elektronicznej nowicjusza do zagorzałego gracza wymagającego najnowszych technologii.


Wracaj do nas często, żeby sprawdzić cotygodniowe i codzienne promocje komputerów stacjonarnych XPS, notebooków XPS, komputerów stacjonarnych Inspiron, notebooków Inspiron, jak również naszą szeroką ofertę elektroniki i akcesoriów obejmująca aparaty cyfrowe, monitory LCD, drukarki, projektory i wiele więcej!


Zapraszamy

Listopad 2008


Poszerzyliśmy łącze ATM , co powinno poprawić wydajność i komfort pracy użytkownikom sieci Centrum.


Październik 2008


Firma Fan-Tex zmienia godziny pracy. Od tego miesiąca pracujemy:

Poniedziałek – Piątek w godz.: 9-17
Sobota w godz.: 10-14


Zapraszamy


Wrzesień 2008 r.


Pracownicy naszej firmy uczestniczyli w szkoleniu ICC (Intel Channel Conference). Głównym tematem spotkanie był rozwój technologii mobilnej.


Sierpień 2008 r.


W związku z przebudową sieci zmieniliśmy również podstawowy zestaw abonencki umożliwiający korzystanie z Internetu w sieci Centrum, nowy zestaw jest kilkukrotnie mniejszy działa wręcz bez głośnie a dodatkowo zużywa mniej prądu, jest też o wiele prostszy w montażu.


Lipiec 2008 r.


Poszerzyliśmy dotychczas posiadane łącze ATM, co powinno poprawić wydajność i komfort pracy użytkownikom sieci Centrum.


Czerwiec 2008 r.


W związku z przebudowa sieci zmieniliśmy też technologię podłączenia klienta końcowego w chwili obecnej 90 % nowo podłączonych abonentów otrzymuje hasło i login w celu zautoryzowania swego połączenia z Internetem, dzięki wykorzystaniu technologii Poppe.


Maj 2008 r.


Zakończyliśmy następny etap przebudowy sieci Centrum, który zapewnił zwiększenie zasięgu sieci i dzięki zastosowaniu technologii Mikrotik i zasilaczy buforowych w kluczowych punktach dostępowych sieci sprawił iż przestały one być tak wrażliwe na spadki i zaniki napięcia jak do tej pory.


Kwiecień 2008 r.


Od tego miesiąca jesteśmy autoryzowanym partnerem handlowym Lenovo Technology Polska w zakresie doradztwa i sprzedaży produktów Lenovo – zapraszamy do zakupów produktów tej firmy.


Marzec 2008 r.


Zakończyliśmy pierwszy etap przebudowy sieci Centrum w którym wymieniliśmy urządzenia szkieletu sieci jest to najważniejszy etap tej przebudowy który pozwolił na poprawienie transferów i poprawił jej stabilność.


Luty 2008 r.


Pracownicy firmy Fan-Tex uczestniczyli w szkoleniu produktowym organizowanym przez firmę Konica-Minolta , dzięki niemu nasi handlowcy pogłębili wiedze w zakresie produktów i technologii oferowanych przez tą firmę.


Styczeń 2008 r.


Rozpoczęliśmy przebudowę sieć Centrum dzięki której poprawiona zostanie jakość i stabilność działania sieci – w związku z powyższym mogą wystąpić chwilowe przerwy w funkcjonowaniu sieci za które z góry przepraszamy .

Wrzesień 2007r.

Powstało nowe profesjonalne BIURO OBSŁUGI KLIENTA (BOK) działające przez 24 h/dobę. Pracownicy BOK przyjmują zgłoszenia telefoniczne i rejestrują je w systemie administratorskiej obsługi sieci. Znacznie to usprawni i przyśpieszy usuwanie wszelkich usterek.

Sierpień 2007 r.

Zawarliśmy umowę na przedstawicielstwo nowej topowej marki laptopów PACKARD-BELL. Zawsze w sklepie posiadamy duży wybór laptopów i dobre ceny. Zapraszamy.


Lipiec 2007 r.


Informujemy, że w dniu 04.08.2007 r. zmieni się Regulamin Sieci Centrum. Zmiana będzie dotyczyła zapisów, które według UOKiK są niekorzystne dla Abonenta. Informacja ta, została podana zgodnie z art. 59 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo Telekomunikacyjne.

Czerwiec 2007 r.

Uruchomiono kolejne łącze w technologi ATM, co znacznie powinno poprawić komfort pracy użytkowników sieci CENTRUM.

Maj 2007 r.

Firma Fan-TEX stała się autoryzowanym partnerem „ORANGE DATA PARTNER” w zakresie transmisji danych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w łączności bezprzewodowej jesteśmy w stanie dostarczyć dostęp do Internetu w każdym miejscu w Polsce.

Kwiecień 2007r.

Pracownicy Firmy Fan-Tex biorą udział w szkoleniach mających na celu poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności, aby firma Fan-Tex stała się jeszcze bardziej profesjonalna.

Marzec 2007 r.

Uruchomiono kolejne łącze w technologi ATM, co znacznie powinno poprawić komfort pracy użytkowników sieci CENTRUM.

Luty 2007 r.

Przypominamy o uruchomionym serwisie pomocy ON-LINE pod adresem http://pomoc.fantex.pl

Styczeń 2007r.

Firma Fan-Tex została autoryzowanym partnerem Toshiby - jednego z liderów w produkcji laptopów. Sprzęt jaki mamy w sprzedaży można obejrzeć i przetestować w siedzibie naszej firmy. Tam też można uzyskać fachowa pomoc i porady w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu. Serdecznie zapraszamy.

Grudzień 2006r.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pragniemy pragniemy złożyć życzenia szczęścia i pomyślności, oraz aby ten nadchodzący Nowy Rok był jeszcze lepszy od mijającego.
Życzą pracownicy i zarząd firmy Fan-Tex.

 

Listopad 2006r.

Pracownicy firmy Fan-Tex po raz kolejny uczestniczyli na konferencji ICC (Intel Channel Conference). Tym razem tematem konferencji była rewolucja procesorów dwurdzeniowych oraz ich wykorzystywanie w komputerach domowych i stacjach serwerowych.

Październik 2006r.

Firma Fan-Tex była partnerem technologicznym podczas światowej premiery systemu operacyjnego Linux Mandriva 2006 odbywającej się w Ełku. Prezentowaliśmy nowy interfejs graficzny oraz różnorodne możliwości najnowszej wersji Mandrivy na zróżnicowanym sprzęcie komputerowym.

Wrzesień 2006r.

Rozbudowano infrastrukturę sieci w Grajewie i okolicach, w związku z tym mieszkańcy tego terenu mają możliwość korzystania z naszych usług dostępu do Internetu.

Sierpień 2006r.

Według wcześniejszych zapowiedzi pracownicy Fantex ukończyli cykl szkoleń z zakresu wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw w oparciu o Small Business Server.

Lipiec 2006r.

Rozpoczął się cykl szkoleń firmy CSS z rodziny produktów Microsoft. wg. nowych wymagań Microsoft każdy Partner Handlowy Microsoft powinien mieć w swoich szeregach co najmniej jednego certyfikowanego pracownika w zakresie produktów MS. Nasza firma chcąc podnieść poziom specjalizacji pracowników oraz sprostać nowym wymaganiom, bierze udział w zadanym cyklu szkoleń.

Czerwiec 2006r.

W miesiącu czerwcu został zakupiony nowoczesny serwer IBM który przejmie dużą część zadań podstawowego serwera WWW. Nasi obecni i przyszli klienci w ramach nowych usług hostingowych dysponować będą większym zapleczem technicznym niż do tej pory.

Maj 2006r.

W maju 2006 pracownicy Fan-Tex po raz kolejny wzięli udział w konferencji Intel Channel. Na konferencji ICC zaprezentowane zostały nowe kierunki rozwoju procesorów firmy Intel dla desktopów i rozwiązań serwerowych.

Kwiecień 2006r.

W marcu nawiązaliśmy współpracę z producentem rozwiązań bezprzewodowych INTELLINET i otrzymaliśmy Certyfikat Autoryzowanego Partnera "Intellinet Active".


Marzec 2006r.


Informujemy, że w dniu 30.03.2006 r. zmienił się Regulamin Sieci Centrum. Zmiana dotyczyła zapisów, które według UOKiK były niekorzystne dla Abonenta.

Informacja ta, została podana że zgodnie z art. 59 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo Telekomunikacyjne.

Luty 2006r.


Nasza firma otrzymała certyfikat Intel® Product Integrator oraz rozpoczęła współprace w Seagate Partner Program, oraz nawiązaliśmy współpracę z producentem rozwiązań bezprzewodowych INTELLINET i otrzymaliśmy Certyfikat Autoryzowanego Partnera "Intellinet Active".


Styczeń 2006r.


W Mrozach został uruchomiony trzeci punkt dostępowy sieci CENTRUM, co pozwala przypiąć kolejne lokalizacje w Mrozach na ulicy Cichej, Zielonej, Akacjowej.

Grudzień 2005r.

W tym miesiącu powstała instalacja Internetowa w Wiśniowie Ełckim w miejscowości położonej 18 km od Ełku. Sieć CENTRUM znacznie zwiększyła przez to swój zasięg działania. Pragniemy nadmienić, iż Internet za pośrednictwem sieci CENTRUM został uruchomiony szybciej niż za pośrednictwem usług Telekomunikacji Polskiej.

Październik - Listopad 2005r.

Pracownicy naszej firmy wzięli udział w informatycznej konferencji Intel Channel Conference. Konferencje tego typu mają na celu przedstawianie najnowszych rozwiązań informatycznych na rynku polskim i podniesienie kwalifikacji handlowych pracowników firm z branży IT.

Wrzesień 2005r.

We wrześniu będzie kontynuowany cykl szkoleń dla firm które starają się o Certyfikat Small Bussiness Server. Szkolenia tym razem przeznaczone dla działów handlowych firm uczestniczących w szkoleniu. Szkolenie jest przeznaczone dla PHM - Partnera Handlowego Microsoft.

Sierpień 2005r.

W sierpniu rozpoczął się cykl szkoleń prowadzonych dla firmy Microsoft dla serii produktów SBS - Small Bussiness Server, w szkoleniu uczestniczą również pracownicy firmy FAN-TEX, cykl szkoleń zakończy się stosownym egzaminem i otrzymaniem certyfikatu Microsoft. Szkolenie jest przeznaczone dla PHM - Partnera Handlowego Microsoft.

Lipiec 2005r.

W lipcu odbyły się kilkudniowe warsztaty dla programistów SQL Server 2005 w których udział wzięli pracownicy naszej firmy. W tego typu szkoleniach w pierwszej kolejności mogą uczestniczyć firmy posiadające PHM - Certyfikat Partner Handlowy Microsoft.


Maj - Czerwiec 2005r.


W maju 2005 pracownicy Fan-Tex po raz kolejny wzięli udział w konferencji Intel Channel. Na konferencji ICC zaprezentowane zostały nowe technologie, chipset serii 945. Nasi pracownicy przez cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, co bezpośrednio ma wpływ na wzrost poziomu świadczenia usług przez firmę Fan-Tex.

Kwiecień 2005r.

Wszystkich "maniaków" rozbudowy i dopieszczania swojego komputera mamy przyjemność poinformować o nawiązaniu współpracy z Firmą 4MAX. Prowadzi ona sprzedaż akcesoriów i oryginalnych rozwiązań. Może wybierzesz coś dla siebie? Wejdź: www.4max.pl


Marzec 2005r.


W dniach 10-11 marca pracownicy naszej firmy wzięli udział w Microsoft'owym szkoleniu: Praktyczne rozwiązania do zarządzania informacją dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw na platformie Microsoft Windows XP oraz Microsoft Office System. Po tym szkoleniu jesteśmy od Olsztyna do Białegostoku jedynym w regionie licencjonowanym "Partnerem Handlowym Microsoft" z certyfikatem PHM.

Luty 2005r.

Pod adresem skaner.mks.com.pl dostępna jest usługa Skanera On-Line, który pozwala na sprawdzenie zasobów komputera pod kątem wirusów. Do skorzystania z tej usługi wymagana jest jedynie przeglądarka Internet Explorer 4.x (i nowsze) lub Netscape 6.01 (i nowsze oraz kompatybilne).

Styczeń 2005r.

Drogi Internauto!

Sufrując po internecie zwróć uwagę na wirusy i zadbaj o swój komputer.
Alerty wirusowe:
- Netsky jest robakiem internetowym, którego działanie polega na rozprzestrzenianiu się za pomocą poczty elektronicznej.
- Beagle jest robakiem internetowym, którego działanie polega na rozsyłaniu własnych kopii za pomocą poczty elektronicznej oraz poprzez programy do wymiany plików w Internecie.
- Blaster jest robakiem internetowym, którego działanie polega na rozprzestrzenianiu się korzystając z błędu w systemie Windows oraz na przeprowadzaniu ataku typu DoS.

Grudzień 2004r.

Intel poinformował o planach zmniejszenia o 95 procent zawartości ołowiu w układach swego autorstwa. Mimo, że producent nie podał szczegółowej daty, zapewnił, iż stanie się to jeszcze w tym roku. Jak można przeczytać w informacji prasowej, część "wolnych od ołowiu" procesorów będzie można nabyć w trzecim kwartale 2004 roku. Pierwsza obudowa (przeznaczona dla pamięci flash), która nie zawierała związków ołowiu, Plastic Ball Grid Array, została zaprezentowana już w 2001 roku.

Październik - Listopad 2004r.


W miesiącu listopadzie pracownicy Fan-Tex wzięli udział w konferencji Intel Channel. Na konferencji ICC zaprezentowane zostały nowe linie produktów Intela, między innymi procesory LGA775. Przeprowadzone zostały również wykłady na temat doboru optymalnych rozwiązań sprzętowych dla klienta końcowego. Nasi pracownicy przez cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, co bezpośrednio ma wpływ na wzrost poziomu świadczenia usług przez firmę Fan-Tex.


Lipiec – wrzesień 2004r.


W okresie wakacyjnym przewidujemy wiele atrakcyjnych promocji zapraszamy do biura handlowego.


Czerwiec 2004r.


Firma Fan-Tex nawiązała współpracę z firmą doradczo-wdrożeniową ATA-INT w zakresie programu partnerskiego Centrum Kompetencji Drukowania (CKD). CKD - oferuje wsparcie dla klienta w zakresie prowadzenia inwestycji związanej z obiegiem dokumentów. Obejmuje to pełną analizę dokumentów klienta, opracowanie projektu zmian oraz stałą opiekę nad systemem wraz z kontrolą jego rozwoju. CRN 01/04 - dodatek Akademia Handlowa.

24 czerwca 2004 w Warszawie odbyło się spotkanie Partnerów Handlowych firmy Microsoft. Nasza firma została wyróżniona za najlepszą sprzedaż produktów Microsoft w regionie. Po raz kolejny został nagrodzony profesjonalizm naszych pracowników.

Maj 2004r.

Nowe, wydajniejsze modele pamięci PC3200

Dwie firmy należące do ścisłej czołówki producentów pamięci - Corsair oraz OCZ Technology - zaprezentują moduły, które zamiast coraz to większych taktowań, będą skupiać się na maksymalnej wydajności. Do tego celu wykorzystane będą popularne moduły PC3200. W przypadku firmy Corsair będą to pamięci należące do rodziny "XL" (extreme low latency) z timingami CL2 2-2-5. Początkowo będą to modele przeznaczone dla trybu dwukanałowego:
- TwinX1024-3200XLPRO 512MB, DDR400, 2-2-2-5, XMS
- TwinX1024-3200XL 512MB, DDR400, 2-2-2-5, XMS
- TwinX1024-3200XLPT 512MB, DDR400, 2-2-2-5, XMS Z kolei firma OCZ zaprezentuje moduły PC3200 z serii Platinium (Rev 2), w których timingi zostały ustalone na poziomie CL2-2-2-8. Tradycyjnie wszystkie modele są "ręcznie" testowane, posiadają wieczystą gwarancję oraz wsparcie techniczne.

Kwiecień 2004r.

Notebooki z reguły przeznaczone są dla ludzi bardziej zamożnych. Urządzenia, które w większości przypadków są niezbyt komfortowe w pracy, ich możliwości rozbudowy są znacznie ograniczone, a ceny wciąż wysokie, potrafią znaleźć nabywców. Jednak z reguły są to ludzie biznesu, którzy potrzebują dostępu do komputera o każdej porze i w każdym miejscu. Dotychczasowym problemem było zapotrzebowanie na laptopy wyposażone w bardzo wydajne podzespoły, a to łączyło się z dużym poborem mocy. Czas działania notebooka wyposażonego w procesor o wysokim taktowaniu znacznie skracał jego czas pracy, dodatkowo waga takich urządzeń była dość spora. Wyobraźcie sobie jednak laptopa, który jest na tyle potężny, że jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, jakie spełnia twój PC, a jego czas pracy jest po prostu wystarczający. Na dodatek posiada ciekawą stylistykę, a jego ciężar nie jest ci w stanie w niczym przeszkodzić. Brzmi nieźle? Otóż Asus postarał się stworzyć przenośny komputer, który spełni te wszystkie wymagania i tak powstała seria S5200. Dzięki zastosowaniu technologii Centrino i wydajnych pozostałych podzespołów, ma się wrażenie, że tego dokonał. Więcej informacji >>> Tutaj<<<.

Marzec 2004r.

Mniej prądu, więcej mocy.

Na targowym stoisku firmy Albatron można obejrzeć jedną z pierwszych kart graficznych wyposażonych w pamięci GDDR III. Jest nią akcelerator nVidia GeForce FX 5700 Ultra ze 128 megabajtami pamięci RAM pracującej z częstotliwością 950 MHz, podłączonej do 128-bitowej magistrali. Karta ma interfejs AGP 8x, analogowe wejście i wyjście wideo, port DVI-I, a także system chłodzenia WiseFan II, w którym wykorzystano trzy wentylatory, przy czym trzeci pełni rolę rezerwowego.
Dzięki zastosowaniu wspomnianej pamięci karta pobiera mniej mocy od jej odpowiednika z układami poprzedniej generacji, a przepustowość magistrali osiąga poziom 15,2 GB/s, co plasuje ją całkiem blisko starszych urządzeń z kontrolerem 256-bitowym.

Luty 2004r.

Dla zaawansowanych:Intel wypuszcza trzy nowe procesory biurkowe. Pentium 4 z zegarem 3.4 GHz, wersję ekstremalną Pentium 4 Extreme Edition również z zegarem 3.4 GHz oraz mocno wyczekiwany procesor Prescott, od kilku miesięcy będący źródłem przeróżnych plotek. Wielkim zaskoczeniem jest pozycjonowanie nowego układu - nie ma być on produktem flagowym, a procesorem masowym. Z tego też powodu wersja 3.4 GHz nie jest jeszcze dostępna. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:http://www.tomshardware.pl/cpu/20040201/index.html

 

 

 

O nas | Komputery | Internet | Aktualnosci | Kontakt | Home page | Poprzednia strona